TOVER DTIK Kurultayin ilk Amsterdam tanitim toplantisina katildi
Tarih: 18/10/2011

Leiden ve cevresi Turk Girisimciler dernegi TOVER baskent Amsterdamdaki Van der Valk Otelde Hollanda Turk Is Adamlari Derneginin (HOTIAD) ev sahipligi yaptigi Dünya Türk Is Konseyi (DTIK) 18-19 Kasim 2011 tarihinde Istanbul Lutfi Kongre ve Sergi Sarayinda gerceklesecek olan Dünya Türk Girişimciler Kurultayin Amsterdamdaki ilk Avrupa tanitim toplantasina katildi.  

18-19 Kasım 2011 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşecek olan DTIKin Amsterdam tanıtım toplantısına Türkiye'nin Lahey Büyükelçisi Uğur Doğan, Dış Ekonomi İlişkiler Kurulu (DEİK) İcra Kurulu Başkanı Rona Yırcalı, Rotterdam Başkonsolosu Toğan Oral, Deventer Başkonsolosu Nihat Erşen, DEİK-DTİK Avrupa Bölge Komitesi Başkanı ve HOTIAD Başkanı Turgut Torunoğulları, TOVER baskani Durmus Dogan, Hollandali Turk Işadamları, Hollandali Turk Politikacilari ve Hollandali Turk basın mensupları katıldı.

HOTİAD başkanı ve DEİK Avrupa Bölge Komitesi Başkanı Turgut Torunogulları acilis konusmasinda Avrupada yaşayan Türkler olarak, geleceğimizi garantiye almak adına ekonomik olarak güçlü olmalıyız. Hollandada yaşayan Türk girişimciler olarak Avrupada ve dünyada daha etkin olmak için DTİK tarafından gerçekleşecek olan kurultayda oy kullanmak için üye olmamiz gerektigini soyledi. Bu gibi kurultaylar bizler için bir şanstır. Dünyanın degişik ülkelerinde iş yapan insanımızla ticari işbirligi yapmak için DTİK ve DEİK gibi kurumlar fırsattır. Turgut Torunogullari konusmasinda DEİK Avrupa Bölge Komitesi Başkanligina tekrar aday olacagini ve herkesin destegini bekledigini soyledi.

  • Foto's
  • Video's
Copyright © 2010 Tover - Leiden | Tüm haklar saklιdιr Anasayfa | Iletisim | Admin